طراحی نما مجتمع تجاری خاوران

مجتمع تجاری خاوران

مجتمع تجاری خاوران از نظر موقعیت جغرافیایی در استان تهران و شهرستان ری قرار داد. پروژه طراحی نمای ساختمان تجاری خاوران در سال ۱۳۹۹ به آتلیه معماری آرین مهدکاوش واگذار گردید. حوزه فعالیت این مجتمع، تجاری می باشد و شامل واحدهایی مثل فروشگاه مبل و صنایع چوبی و فروشگاه لوازم خانگی می باشد. به تازگی یک شعبه از مهد فرش نیز در این مجتمع تجاری تاسیس و باعث رونق هر چه بیشتر این مجموعه گردیده است. طراحی نمای مجتمع های تجاری از موضوعات مهم و تاثیرگذار در طراحی معماری است. طراحی نمای مجتمع تجاری باید خاص و منحصر بفرد باشد تا در عین زیبایی، کارایی مورد نیاز مجموعه را نیز تامین نماید. در صورت تمایل جهت مشاهده دیگر نمونه کارهای از صفحه اختصاصی طراحی نما مجتمع اداری تجاری آرین مهدکاوش بازدید نمایید.

کارفرماجناب آقای امرجی
موقعیت پروژهخاوران - جاده اول فرون آباد
کاربری مجتمع تجاری
تاریخ پروژه سال ۱۳۹۹
خدمات ما طراحی نما

طراحی نما

پیش از این پروژه، تیم ما طراحی سردر و نمای شهرک صنعتی چوبستانه و نمای مجتمع تفریحی تجاری فرون آباد را نیز در جاده امام رضا با موفقیت به انجام رساند. از آنجایی که این مجتمع اداری تجاری نیز کنار جاده امام رضا قرار داشت سعی شد که در طراحی نمای مجتمع تجاری خاوران نبش فرون آباد یک نما متناسب با نمای شهرک صنعتی چوبستانه ارائه شود . ایجاد این هماهنگی بین دو پروژه ، زیبایی، تقارن و شکوه منحصر بفردی به مسیر می بخشید که توجه افرادی که از آن جا عبور می کردند را به خود جلب می نمود.

نمای مجتمع تجاری

به خواست کارفرمای محترم در ابتدا یک نمای کلاسیک برای این مجتمع تجاری طراحی گردید که مورد قبول واقع نشد. آلترناتیو های کلاسیک و دیگر سبک ها برای نمای این پروژه طراحی شد. به همین دلیل طراحی ها به سمت نمای مدرن پیش رفت که در بین آلترناتیوهای ارائه شده یکی از نماها تایید شد. طول نمای طراحی شده برای این ساختمان اداری تجاری ۱۵۰۰ متر می باشد. چند نمونه آلترناتیو طراحی نما در سبک های مختلف به همراه انیمیشن نما برای این پروژه انجام پذیرفت. ایده یا کانسپت طراحی نمای مجموعه تجاری خاوران، ایجاد یک حس سیال بودن و دعوت کنندگی مشابه پروژه چوبستانه بود که به سبک مدرن تری ارائه گردید. در طراحی این پروژه همواره سعی شد که بین نمای شهرک صنعتی چوبستانه و مجتمع تجاری خاوران فرون آباد ارتباط برقرار شود.

مجتمع تجاری خاوران
مجتمع تجاری خاوران
طراحی نما مجتمع تجاری خاوران
طراحی نما مجتمع تجاری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *