کارخانه کندانسینگ یونیت تجارت آسیا

کارخانه کندانسینگ یونیت سومین کارخانه از مجموعه کارخانه های آسه تجارت آسیا در صنایع تبریدی است. در این بخش قطعاتی که در کارخانه های دیگر نیز تولید شده اند، مونتاژ ، اسمبل، بسته بندی و آماده ارسال می شوند. باز طراحی و اجرای کارخانه تولید کندانسور و اواپراتور آسه تجارت آسیا در سال ۱۴۰۱ به تیم مهندسین مشاور آرین مهدکاوش واگذار گردید. در ابتدا این کارخانه در یک زمین 7 هزار متری احداث شده بود که در طرح توسعه آینده کارخانه این مساحت به مقدار 18 هزار مترمربع افزایش یافت. پیش از این مهندسین مشاور آرین مهدکاوش ساخت و اجرای کارخانه درب سازی و کارخانه کویل سازی آسه تجارت آسیا را نیز با موفقیت به مرحله بهره برداری رسانده بودند. جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر در زمینه طراحی و ساخت کارخانه و سوله می‌توانید از صفحه « نمونه کارهای کارخانجات و سوله های صنعتی » دیدن فرمایید.

کارفرماآسه تجارت آسیا
موقعیت پروژهشهرک صنعتی خوارزمی
مساحت زمین ۱۸۰۰۰ مترمربع
کاربری کارخانه تولید کندانسور و اواپراتور
تاریخ شروع پروژه سال ۱۴۰۱
خدمات ما باز طراحی معماری و اجرا نما و طراحی داخلی
ساخت کارخانه آسه تجارت آسیا
اجرای نمای کارخانه

کاربری های کارخانه کندانسینگ یونیت

مساحت زمین پروژه کارخانه کندانسینگ یونیت ۱۸ هزار مترمربع می باشد و شامل شش سوله که به صورت پلکانی طول سوله ها کم می شود. کاربری سوله اول اداری می باشد و خط تولید کارخانه خیابان لاله در سوله های دوم تا چهارم قرار دارند. سوله چهارم اتاق رنگ یا کوره رنگ کارخانه کندانسینگ یونیت می باشد. به غیر از سوله اول و آخر، بقیه سوله ها دارای طبقه اضافی نیستند. سوله اول دارای یک نیم طبقه است که قسمت اداری در آن جای داده شده است. نیم طبقه سوله ششم جهت برگزاری کلاس های آموزشی آسه تجارت طراحی گردیده و به اصطلاح به آن گرین پوینت (نقطه سبز یا نقطه شروع کارخانه) می باشد. قسمت زیرین گرین پوینت جهت بارگیری محصولات طراحی گردیده است. سوله های دیگر نیز جهت تولید قطعات مورد نیاز و محصولات کارخانه مورد استفاده هستند.

مراحل ساخت کارخانه
ساخت کارخانه
مجری ساخت کارخانه
اجرای کارخانه

طراحی داخلی

معمار محترم کارخانه کندانسینگ یونیت در این پروژه یک سالن خیلی بزرگ را طراحی نمودند و هدف اصلی ایشان تامین نور مناسب در طول روز و شب موجود می باشد. به همین منظور در طراحی خود از پنجره های بزرگ کرتین وال در نما و پنجره های طولی در سقف سوله استفاده شده است. طراحی های داخل سالن و همچنین قسمت های اداری این مجموعه به صورت اکسپوز و در برخی نقاط به صورت پوسته سازی شامل کناف، ورق های آهن، سقف ها و نرده اکسپوز می باشد. همچنین در این پروژه از ورق های استرچ متال نیز استفاده گردید.

پله های اکسپوز یک تکه
پله اکسپوز یک تکه کارخانه کندانسینگ یونیت
پله اکسپوز یک تکه

پله اکسپوز یک تکه

شرکت آرین مهدکاوش این توانایی را دارد که در پروژه های خود پله های اکسپوز یک تکه را اجرا نماید. این پله در پروژه آسه تجارت نیز اجرا شد و متناسب با رنگ سازمانی کارخانه آسه تجارت به رنگ آبی درآمد. از ورق های ده میلی متر در نرده ها و از چیکر پلیت در کف پله استفاده گردید. اجرای پله این پروژه به قدری منحصر به فرد است که بعد از اجرای آن، کارفرمای محترم تمامی پله های مجموعه را به این شکل تغییر دادند.

اجرای نمای کارخانه کندانسینگ یونیت

پوسته سازی نما کارخانه کندانسینگ یونیت با استفاده از سه متریال کرتین وال، سرامیک خشک و سمنت برد است. سمنت برد به رنگ سفید، سرامیک خشک به رنگ طوسی و کرتین وال به روش فیس کپ و به رنگ مشکی اجرا گردید. در تیزه یا هشتی سوله نیز تمامی سرامیک خشک ها چرخیده و تا بالا ادامه پیدا کرد.

مجری کارخانه در شهرک صنعتی
ساخت کارخانه در شهرک صنعتی خوارزمی
ساخت کارخانه آسه تجارت آسیا
طراحی کارخانه کندانسینگ یونیت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *