اجرای ترموود

ترموود، چوب سخت یا چوب نرمی است که با استفاده از فرآیند طبیعی، غیر سمی و بدون مواد شیمیایی پخت یا حرارت چوب تا دمای بیش از 100 درجه پردازش می شود. فرآیند گرمایش در محیطی بدون اکسیژن انجام می‌شود و ترکیبات آلی را از سلول‌های چوب حذف می‌کند تا چوب را برای همیشه تغییر دهد. ترمووود که به عنوان چوب اصلاح شده حرارتی نیز شناخته می شود، به دلیل مزایای مختلف آن محبوبیت زیادی پیدا کرده است. اصلاح حرارتی چوب آن را پایدارتر می کند و دوام طبیعی چوب را افزایش می دهد. ترمووود برخلاف سایر گزینه های چوبی بسیار بادوام، سبک وزن است. در برابر جذب رطوبت و همچنین عوامل محیطی مانند پوسیدگی، قالب گیری و آسیب حشرات نیز مقاوم است. به لطف فرآیندهای سازگار با محیط زیست جهت تولید آن، ظاهری متفاوت و عجیب تر از سایر الوارها دارد.

فهرست مطالب

ترمووود چگونه تولید می شود؟

بسیاری از انواع چوب را می توان از نظر حرارتی اصلاح کرد، اگرچه رایج ترین انواع چوب مورد استفاده برای تولید ترموود، صنوبر، کاج و سایر چوب های سخت است. چوب در یک کوره محفظه ای پردازش می شود که در آن اکسیژن کم از سوختن چوب جلوگیری می کند، در حالی که از بخار برای محافظت از چوب و جلوگیری از شکافت آن هنگام پخت استفاده می شود. این فرآیند که حدود 96 ساعت طول می کشد، باعث می شود ساختار شیمیایی چوب به طور دائمی تغییر کند و ترکیبات آلی از چوب حذف شود. محصول چوبی به دست آمده با حداقل جذب رطوبت بسیار پایدارتر است. دوام نیز افزایش می‌یابد و باعث می‌شود حشرات و قارچ‌ها نتوانند به چوب آسیب وارد کنند و از آن‌ها تغذیه کمی داشته باشند. با محتوای آب کمتر، ترمووود بسیار سبک است و برای طیف وسیعی از کاربردها مناسب است.

فرآیند اصلاح حرارتی، از دماهای بالا جهت خشک کردن چوب استفاده می کند. هیچ ماده شیمیایی مضری در طول فرآیند استفاده نمی شود، بنابراین الوار هیچ تاثیر زیست محیطی مضری در آینده ایجاد نمی کند.

 مزایای ترمووود

 1. از چشمگیرترین نتایج اصلاح حرارتی، بهبود پایداری است. مرطوب یا خشک، گرم یا سرد، میزان انقباض و انبساط در ترموودها ناچیز خواهد بود. پایداری بهبود یافته به معنای کوچک شدن، حجامت و اعوجاج کمتر روکش است که به نوبه خود به معنای روکش هوشمندتر در دراز مدت است. در نتیجه این اصلاح ابعاد چوب تا حد بسیار زیادی ثبات دارد و ساختار آن به هم نمی ریزد. به طور میانگین بین 30 تا 50 درصد پایداری ابعاد چوب های ترموود در نتیجه اصلاح حرارتی افزایش می یابد.
 2. دومین مزیت کلیدی چوب اصلاح‌شده حرارتی این است که می‌توانیم از گونه‌های چوب محلی استفاده کنیم که معمولاً وقتی بیرون می‌مانند (غیر بادوام) پوسیده می‌شوند و آنها را به محصولاتی تبدیل می‌کنیم که برای چندین دهه بدون نیاز به نگهداری دوام خواهند داشت. تمامی محصولات مورد استفاده ما به بالاترین درجه دوام کلاس 1 دست یافته اند که نشان دهنده حداقل طول عمر مورد انتظار سی سال در هنگام استفاده به عنوان روکش روی سطح زمین است.
 3. در فرآیند اصلاح چوب و تولید ترموود از هیچگونه مواد شیمیایی و سمی ایتفاده نمی شود بنابراین می توان با خیال راحت از آن در محیط و فضاهای داخلی استفاده نمود.
 4. در نتیجه فرآیند بهبود حرارتی، با کاهش رطوبت، دوام ترموودها در برابر پوسیدگی افزایش می یابد. طول عمر مفید این متریال به طور تقریبی در حدود سی سال است.
 5. همانطور که قبلا هم به آن اشاره کردیم، به دلیل حرارت بسیار بالایی که در طول فرآیند تولید به این چوب اعمال می شود، باکتری ها و قارچ های چوب از بین می روند و ایمنب نسبتا بالایی از نظر مشکلات قارچ ها و حشرات را داراست.
ترموود

معایب ترمووود چیست؟

 • چوب ترموود در برابر اشعه ماوراء بنفش مقاوم نیست و تقریباً همیشه بسته به کاربرد مورد نظر باید به صورت سطحی عمل آوری شود. محصولات مناسب روکش برای مقاوم سازی ترموود جهت استفاده در فضای باز عبارتند از: روغن ها، محافظ چوب، رنگ ها.
 • اشعه ماوراء بنفش باعث محو شدن و خاکستری شدن چوب های ترموود می شود. لازم به ذکر است که خاکستری شدن تاثیری بر دوام ندارد.
 • در طول عملیات حرارتی، رطوبت از چوب حذف می شود که دارای مزایای ذکر شده است. با این حال، در همان زمان، شکننده تر خواهد بود. بنابراین، از چوب حرارتی به عنوان یک جزء باربر نمی توان استفاده نمود و سقوط این قطعات منجر به لب پر شدن و شکستگی لبه ها می گردد.

نمونه پروژه های اجرای نمای کرتین وال تیم آرین مهدکاوش

کاربردهای ترموود

ThermoWood  یک جایگزین سازگار با محیط زیست است. به دلیل استحکام و پایداری ترموود به عنوان یک متریال ساختمانی، ترمووود برای بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای استفاده در محیط های داخلی و خارجی در شرایط مختلف آب و هوایی بهینه است.

کاربردهای داخلی

ویژگی های منحصر به فرد و ظاهر طبیعی ترمووود آن را به گزینه ای مطلوب برای بسیاری از پروژه های داخلی تبدیل می کند. طبیعت متخلخل آن به کاهش اکو کمک می کند و به طور طبیعی صدا را نرم می کند و ظاهری طبیعی به هر اتاق در خانه یا دفتر کار می بخشد. از ترموود به عنوان روکش دیوار یا کف پوش اسپا، سونا، حمام و زیرزمین نیز می توان استفاده نمود. سطح چوب به راحتی تمیز می شود و آن را به گزینه ای بهداشتی تبدیل می کند که در هنگام وارد شدن به بخار، گرما یا مناطق مرطوب با فشار بالا خم نمی شود، تاب نمی خورد یا پوسیده نمی شود. کاهش رسانایی حرارتی چوب حرارت داده شده به این معنی است که نه گرم می شود و نه خیلی سریع سرد می شود و آن را به یک عایق عالی تبدیل می کند. عایق بندی کمک می کند فضای شما بدون توجه به فصل، برای مدت طولانی تری در دمای مطلوب بماند.

پروژه های فضای باز

ترمووود به دلیل مقاوم بودن در برابر رطوبت، حشرات و پوسیدگی، انتخابی نسبتا مناسب برای پروژه های فضای باز است البته به شرطی که از فروشنده معتبر و مطمئنی تهیه شوند. کف پوش، روکش خارجی و مبلمان در فضای باز چند مورد از کاربردهای پرطرفدار هستند و ظاهری جذاب و روستایی را به هر فضایی ارائه می‌کند. علاوه بر این، ترمود نیز به دلیل پخته شدن، رایحه چوبی طبیعی و لذت بخشی ایجاد می کند که برای بسیاری از آنها یک مزیت خوب و غیرمنتظره ترمووود است. شما می توانید طیف وسیعی از کاربردهای ترموود در پروژه های ما را در اینجا مشاهده کنید. از ترموود جهت اجرای نمای بیرونی نیز استفاده می شود که شرکت آرین مهدکاوش به عنوان مجری تخصصی انواع نمای خشک و ملاتی در این زمینه نیز فعالیت می نماید.

مجری ترموود

چوب ترمووود از عموما درخت کاج است که به صورت حرارتی اصلاح می شود. این اقدام برای افزایش دوام و پایداری الوار انجام می شود. در آرین مهدکاوش ما فقط بالاترین کیفیت ترمووود را از ارائه دهندگان پیشرو در سراسر کشور تهیه می کنیم. این چوب بادوام اما جذاب را می توان برای طیف وسیعی از پروژه ها استفاده کرد. استفاده و نصب این الوار آسان است و به خوبی چسب می خورد و میخ و پیچ را می گیرد. همین امروز مجموعه ممتاز ترمووودها را از ما بخواهید. جهت اجرا و نصب ترموود و طراحی داخلی با استفاده از ترموود نیز می توانید از معماران برجسته و ممتاز ما کمک بخواهید.

جهت دریافت مشاوره تخصصی برای استعلام قیمت و طراحی و اجرا ترموود با ما تماس بگیرید.

02126424436

مزایای چوب ترموود در مقایسه با چوب معمولی

چوب های ترموود نسبت به الوارها و چوب های معمولی مورد استفاده در طراحی داخلی و خارجی معماری دارای مزیت هایی ست که در زیر به آن اشاره می نماییم:

 • ارزان تر از چوب سخت و بدون اصلاح حرارتی
 • استحکام خمشی و کششی بهتر
 • مقاومت خوب در برابر حمله چوب توسط حشرات

نگهداری ترمووود

چوب ترمووود در برابر خط و خش مقاوم است و می توان روی آن رنگ آمیزی کرد، سمباده زد، لاک یا روغن زد تا رنگ چوب را غنی تر نشان دهد. انتظار می‌رود که ترمووود بر خلاف سایر الوارها شکل خود را حفظ کند، تا 30 سال بدون تعمیر یا در صورت تعمیر با مواد محافظ دو برابر شود. هرچه ترمووود تیره تر باشد، مستعد سفید و روشن تر شدن خواهد بود. جهت رفع این مسئله می توان از تثبیت کننده های نور استفاده نمود، اما این در حالی است که محافظ های طولانی مدت برای این ماده هنوز در حال آزمایش و توسعه هستند.

از آنجایی که مصرف کنندگان هزینه فرآیند و نیروی کار را پرداخت می کنند، چوب اصلاح شده حرارتی قیمت بالاتری نسبت به چوبی دارد که اصلاح نشده است. با این حال، ترمووود هنوز هم به طور کلی ارزان تر از بسیاری از چوب های سخت است، و با تمام مزایای آن، انتخاب ایده آل برای بسیاری از صاحبان خانه و معماران و سازندگان است.

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره استفاده از ترمووود در پروژه نوسازی یا بازسازی خود، با کارشناسان خبره ما در آرین مهدکاوش تماس بگیرید.

چگونه می توانم با کیفیت ترین چوب ترمووود را انتخاب کنم؟

شما می توانید با کیفیت ترین ترموود های موجود در بازار  را از ما بخواهید. ما در بازار ترمووود پیشگام هستیم و در پروژه های متنوعی از این متریال استفاده نموده ایم. از طریق شماره تماس 26424163-021 به طور مستقیم و از طریق تکمیل فرم درخواست خدمات در مورد انواع مختلف ترمووود، استعلام قیمت و هزینه های اجرایی و کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *