طراحی و نظارت بر اجرا کارخانه وراپلیمر

پروژه طراحی و نظارت بر اجرای کارخانه وراپلیمر همانند پروژه کارخانه سیمکو در شهرک صنعتی شهریار یا همان شهرک صنعتی شهید سلیمانی قرار دارد. از ویژگی های بارز محیطی این شهرک صنعتی می توان به بستر سنگی و خاک بسیار سست آن منطقه اشاره کرد که در طراحی های معماری کارخانه ها حتما باید مورد توجه قرار گیرد. این کارخانه در زمینه تولید محصولات پلیمری فعالیت دارد. شایان ذکر است که شرکت آرین مهدکاوش تاکنون بسیاری از پروژه های طراحی و اجرای ساختمان کارخانه های صنعتی فعال در زمینه صنایع پلیمری و پتروشیمی را با موفقیت به مرحله بهره برداری رسانده است جهت مشاهده نمونه کارهای بیشتر در زمینه طراحی و ساخت کارخانه و سوله می‌توانید از صفحه « نمونه کارهای کارخانجات و سوله های صنعتی » دیدن فرمایید.

کارفرماشرکت وراپلیمر
موقعیت پروژهشهرک صنعتی شهید سلیمانی- شهریار
مساحت زمین ۷۰۰۰ مترمربع
کاربری کارخانه صنایع پلیمری
تاریخ شروع پروژه سال ۱۴۰۲
خدمات ما طراحی معماری و نظارت بر اجرا
طراحی نمای کارخانه وراپلیمر
طراحی کارخانه
طراحی سه بعدی کارخانه

اخذ مجوز ساخت کارخانه

مساحت زمین پروژه کارخانه وراپلیمر حدودا ۷۰۰۰ مترمربع می باشد که طراحی و نظارت بر اجرای آن بعد از انجام مطالعات اولیه و بررسی نیازهای کارفرما آغاز گردید. در ابتدا مجوزهای موردنیاز شهرک صنعتی برای ساخت و راه اندازی کارخانه  توسط تیم کارشناسان ما اخذ شد. از آن جایی که تیم ما به صورت تخصصی در زمینه طراحی، ساخت و بهره برداری ساختمان ها و کارخانه های صنعتی فعالیت می نماید، دریافت مجوز یکی از خدمات مهم ما به مشتریان محترم می باشد. فرآیند اخذ مجوزشهرک های صنعتی بسیار زمان بر و طولانی است اما در صورتی که این کار را به تیم کارشناسان آرین مهدکاوش بسپارید ما در کمترین زمان ممکن تمامی مجوزهای مورد نیاز پروژه شما را دریافت می نماییم.

طراحی دیاگرام کارخانه وراپلیمر

بعد از اخذ مجوزهای اولیه و برداشت نخستین از محیط کارخانه فرآیند طراحی کارخانه و دیاگرام فضایی آن آغاز گردید. ما یک سری آلترناتیو طراحی کارخانه به کارفرمای محترم ارائه نمودیم و بعد از رفت و برگشت های مختصر، طرح نهایی جهت اجرای کارخانه توسط کارفرمای محترم تایید گردید. علاوه بر خدمات مربوط به اخذ مجوزهای شهرک صنعتی و طراحی کارخانه، تیم ما جهت اجرای صحیح و هر چه سریعتر طرح نهایی کارخانه، به عنوان ناظر پروژه نیز انتخاب گردید.

کاربری های پروژه

در طراحی این پروژه بخش های مختلفی مانند سالن تولید، انبار محصولات کارخانه، اتاق های کارگری، دیوار محوطه های خاص، طراحی داخلی ساختمان اداری و مرکزی، سالن های غذاخوری و استراحت گاه ها طراحی شد. در دیاگرام پیشنهادی تیم ما جانمایی ساختمان اداری در مسیر حرکتی و در ضلع جنوب قرار دارد. این بخش به گونه ای طراحی گردید که در مسیر حرکتی جهت ارائه بهترین نما باشد. برای بخش داخلی و اداری کارخانه نیز یک طراحی داخلی صورت گرفت. طراحی داخلی ساختمان مرکزی و اداری کارخانه وراپلیمر از بخش های جذاب در طراحی این پروژه می باشد. در زیر رندرهای مربوط به طراحی بخش اداری کارخانه وراپلیمر را می توانید مشاهده بفرمایید.

طراحی کارخانه
کارخانه وراپلیمر
طراحی فضای سبز کارخانه
طراحی کارخانه صنعتی

 اجرای نما کارخانه و سردر کارخانه وراپلیمر

جهت اجرای نما از سیستم اجرای نمای خشک استفاده شد و نمای ساختمان پروژه کارخانه وراپلیمر با استفاده از ترکیب متریال های سرامیک، ساندویچ پانل و شیشه اجرا گردید. حین طراحی کارخانه سعی بر این شد که از متریال ها و مصالح نوین و کاربردی برای اجرای کارخانه استفاده گردد. در همین راستا جهت اجرای نما از سیستم اجرای نمای خشک استفاده شد. نمای ساختمان پروژه کارخانه وراپلیمر با استفاده از ترکیب متریال های سرامیک، ساندویچ پانل و شیشه اجرا گردید. متریال و مصالحی که جهت پوشش سقف ها استفاده شد عبارت است از ساندویچ پانل که بخشی از دیوارها نیز توسط آن پوشش گردید.

از دیگر مواردی که برای این پروژه طراحی شد، سردر ورودی کارخانه می باشد. علاوه بر سردر ورودی کارخانه صنعتی یک اتاقک نگهبانی نیز متناسب با طراحی مجموعه اصلی کارخانه ارائه گردید. در طراحی سردر نیز سعی شد از المان های متناسب با المان های مورد استفاده در طراحی کارخانه استفاده گردد.

طراحی سردر کارخانه وراپلیمر
طراحی نمای کارخانه وراپلیمر
طراحی نمای کارخانه
نمای کارخانه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *